*** tento web sa zobrazí len v textovej podobe, pretoze program ktorym ho pozeras nepodporuje CSS ***
Žiadosť o prácu kolportéra

Ako sa stať kolportérom?

Treba vyplniť formulár Žiadosť o prácu kolportéra pre redakciu, ktorá je k vám najbližšie (ktorej noviny sa vo vašom okolí roznášajú). Linky na formuláre sú uvedené vpravo hore.

Poznámky

  • Záujemcov o prácu kolportéra je veľa. Vždy viac, ako voľných kolportérskych miest. Redakcie si ich preto evidujú "do zásoby".
  • Ak sa niekde Pardon neroznáša, väčšinou to nie je preto, že by ho nemal kto roznášať. Novín sa tlačí len určitý počet a nie na každú obec sa "újde". Takže "problém" nie je v nedostatku kolportérov, ale v nedostatku novín.
  • Zárobok je rôzny, platí sa od počtu roznesených kusov, je rozdiel, či sa noviny roznášajú "naraz" po sídlisku, alebo "hore-dolu" po domoch. Rádovo to býva niekoľko desiatok eur týždenne.
  • Kolportér musí byť študent strednej či vysokej školy vo veku od 15 do 26 rokov bez inej brigády, alebo živnostník. Kolportér musí byť dostupný telefonicky (mobil). Vhodné je bydlisko v danej lokalite. Niektoré redakcie vyžadujú aj e-mail, iné kolportérov s autom a podobne - o konkrétnych podmienkach sa teda treba informovať priamo v príslušnej redakcii.
  • Nejde o brigádu na leto. Práca kolportéra má dlhodobý charakter. A mimochodom - roznášať noviny v pľuštiach koncom jesene naozaj nie je jednoduché ;-)