*** tento web sa zobrazí len v textovej podobe, pretoze program ktorym ho pozeras nepodporuje CSS ***

Je Pardon zadarmo?

Áno, samozrejme, Pardon je zadarmo. Ale ak máme byť úplne presní, tak nie, nie je zadarmo. Takže ako to vlastne je? Je Pardon zadarmo?
  • Pre vás áno - do schránok dostávate naše noviny zadarmo, neplatíte za ne nič.
  • Pre nás nie - za výrobu novín a za ich roznos samozrejme platíme grafikom, dodávateľom papiera, tlačiarňam, kolportérom... Peniaze na každé vydanie získavame z inzerátov. Inzeráty v našich novinách teda zadarmo nie sú - ten, kto chce inzerovať za svoj inzerát zaplatí a z týchto peňazí potom my platíme výrobu a roznos novín.

Cena inzerátu

Keď je už "reč o cene" - zďaleka najväčšou finančnou položkou je výroba novín (papier + tlač). Čím je novín viac kusov (väčší náklad), tým viac papiera potrebujeme na ich výrobu. Čím viac papiera potrebujeme na výrobu novín, tým viac peňazí potrebujeme na jeho nákup. Peniaze získavame výhradne z poplatkov za uverejnenie inzerátov. Inzeráty v novinách s väčším nákladom sú teda "drahšie". Prečo? Pretože neplatíte za jeden inzerát - za vaše paniaze získavate niekoľko desiatok či stoviek tisícov (podľa nákladu) vyhotovení vášho inzerátu. Pri prepočte na jeden kus (alebo na "jedného čitateľa") sa cena okamžite ukáže v úplne inom svetle. Noviny s vysokým nákladom majú relatívne lacné inzeráty (šetrí sa predovšetkým na réžii, ktorá je prakticky rovnaká pre malo- i veľkonákladové noviny).